"Remaster Flipje betekent dat iedereen een eigen Flipje mag ontwerpen en die kan inleveren bij het museum" zegt Jacoline Zilverschoon, directeur van het Flipje en Streekmuseum. "Want Flipje is van ons allemaal, al 90 jaar. Veel van ons zijn opgegroeid met de Flipje die we nu kennen. Maar hele nieuwe generaties hebben misschien een heel ander idee hoe Flipje er uit zou moeten zien als hij nu ontworpen zou worden. Wij nodigen dan ook iedereen uit om een eigen versie van Flipje te maken en ons te laten zien dat Flipje ook na 90 jaar nog altijd kan verrassen en inspireren."
Ontwerp een nieuwe Flipje!
Heb je zelf ideeën om een nieuw Flipje te maken? Ga dan aan de slag en lever daarna jouw ontwerp voor een eigen geremasterde versie van Flipje in bij het museum. Of je nu 8 of 80 bent, professioneel kunstenaar of hobbytekenaar – alle ontwerpen zijn welkom. Flipje mag worden getekend, geschilderd, digitaal ontworpen of op welke creatieve manier dan ook tot leven worden gebracht. Zolang het maar als 2D presentatie op A4 formaat wordt ingeleverd bij het museum.
Ontwerpen kunnen tot en met zondag 14 september worden ingeleverd bij het Flipje en Streekmuseum, Plein 48 in Tiel. Kijk voor alle voorwaarden en inspiratie op www.streekmuseumtiel.nl/maakjeeigenflipje of volg het museum op sociale media.
Jubileumexpositie op Flipjes verjaardag
De mooiste inzendingen krijgen een ereplaats in het museum. Op 3 oktober, precies op Flipjes 90ste verjaardag, opent een bijzondere expositie waarin de geselecteerde werken een maand lang te bewonderen zijn.
Flipje hoort bij iedereen
“Flipje is al 90 jaar lang de mascotte van Tiel. Daar zijn we trots op. Het museum heeft een grote collectie Flipje materialen die we laten zien" legt Zilverschoon uit. "In oktober komen daar een aantal ontwerpen bij van creatievelingen die met een nieuwe blik naar Flipje hebben gekeken. En nagedacht hebben over wanneer Flipje nog Flipje is: hoe ver kun je gaan voordat Flipje niet meer herkenbaar is als de mascotte van Fruitstad Tiel. Wij zijn heel benieuwd naar de ontwerpen die de mensen inleveren. Wij maken er in oktober een mooie expositie van!”
Over Flipje
Flipje werd in 1935 geboren als reclamefiguurtje voor De Betuwe jam- en conservenfabriek. Het vrolijke frambozenfiguurtje groeide uit tot het symbool van Tiel en is nog altijd geliefd bij jong en oud. Het Flipje en Streekmuseum beheert de grootste collectie Flipje-objecten ter wereld.