LUCHON-SUPERBAGNERES - Thymen Arensman van Ineos heeft in de Tour de France het loodzware slotakkoord van drie dagen in de Pyreneeën gewonnen. De uit Deil afkomstige wielrenner reed in de beklimming van de Peyresourde weg bij zijn vluchtgenoten en bekroonde een magnifieke solo van 36 km met de overwinning.
Tour-debutante Arensman (25), die al wel vijf keer de Vuelta reed en vier keer de Giro, maakte lang deel uit van een flinke koproep, die beetje bij beetje steeds meer uitdunde. Met een sterke demarrage reed hij vervolgens weg bij zijn overgebleven vluchtgenoten, de Fransman Martinez en de Noor Tobias Johannessen. De beurtelings aanvallende Vingegaard en en klassemenstleider Pogacar kwamen nog angstig dichtbij, maar Arensman hield knap stand.
Met de al zware beklimmingen van de Tourmalet, de Aspin en de Peyresourde, leek de drie minuten marge die Arensman had voor de 12,6 km lange slotklim naar Superbagnères aan de magere kant. Zeker omdat de ploeg van gele truidrager Pogacar de hele dag bezig was om de marge beheersbaar te houden. .Het bleek echter niet genoeg om de ontketende Arensman af te houden van de mooiste zege in zijn loopbaan. Ruim een minuut achter Arensman, die in 2022 ook al een zware bergetappe won in de Vuelta, wist Pogacar net voor Vingegaard te blijven in het gevecht om de tweede plaats. Door de overwinning klimt Arensman van de 23e naar de 16e plaats in het algemeen klassement.